Pro RaceTo-7 (Fri-Sun)
8 teams advance from Pro RaceTo-7 (Top 2 per bracket)

1 Edmonton Impact
8 Los Angeles Infamous
9 Chicago Aftershock
16 TRADEMYGUN OUTLAWS
2 Tampa Bay Damage
7 upTon 187 cRew
10 Moscow Red Legion
15 ac DALLAS
3 Los Angeles Ironmen
6 Houston Heat
11 Baltimore Revo
14 Seattle Thunder
4 San Diego Dynasty
5 San Antonio X-Factor
12 Trenton Topgun Union
13 Boom

Division 1 RaceTo-5 (Fri-Sun)
8 teams advance from Division 1 RaceTo-5 (Top 8)

1 DC Devastation
2 Seattle Uprising
3 New York Outlaws
4 Distortion
5 Sacramento DMG
6 Los Angeles Collision
7 Revo II
8 Evolution
9 Birmingham Prime
10 TCP Machine
11 Rack City Klutch
12 Louisville Asylum
13 Tj All Stars
14 Chicago Warped
15 Absolute Chaos
16 DIESEL
17 Charlotte BloodHounds
18 Philadelphia Xtreme
19 Salt Lake City All-Stars

Division 2 RaceTo-5 (Fri-Sun)
12 teams advance from Division 2 RaceTo-5 (Top 3 per bracket)

1 Boom II
8 TMG OUTLAW
9 HOUSTON HATE
16 Dallas Jets
17 Los Angeles Collision II
24 Raleigh Bloodhounds
2 P.C. Katana
7 SUPREME
10 honeybiscuit
15 Palm Beach Venom
18 AZ Elite Uno
23 Chicago Warped D2
3 Brooklyn Bears
6 Revo 3
11 Asylum TrueBallers
14 Seattle Ninjas
19 Freestyle
22 TIPPMANN EFFECT
4 Los Angeles Wrecking Crew
5 AAF
12 New England Invasion
13 Tampa Bay Revolution
20 The Axe Gang
21 Houston Legends

Division 3 RaceTo-4 (Fri-Sun)
8 teams advance from Division 3 RaceTo-4 (Top 2 per bracket plus 2 wildcards)

1 new World order
6 Combat Houston
7 Proedge Army
12 AAF 2
13 Absolute Chaos II
2 PR1ME 2
5 Freedom
8 Ralph Boyz
11 TCP H8 Factory
14 Chicago Warped D3
17 WICKED
3 NC Xplicit
4 Texas PhalanX
9 One Nation
10 DZ AllStars
15 GENESIS
16 Kansas City Tropics

Division 4 RaceTo-4 (Fri-Sun)
6 teams advance from Division 4 RaceTo-4 (Top 2 per bracket)

1 H-Town Notorious FSU
6 United
7 Boom III
12 North Texas Shockwave
13 Chicago Warped D4
2 OUTLAWS
5 Detroit Action
8 Outlaws Destruction Krew
11 Chicago Warped Black
14 North Texas Shockwave Blue
3 NCPA All-Stars
4 Houston Zone
9 Texas PhalanX Gray
10 DBS Supersonics
15 Easy Company

Pump - Open RaceTo-2 (Sun)
3 teams advance from Open RaceTo-2 (Top 3)

1 LOCKOUT
2 Short Bus.
3 Austin WEiRD
4 Riot
5 The Purple Cobras
6 True Semi

Division 3 RaceTo-2 (Sat-Sun)
4 teams advance from Division 3 RaceTo-2 (Top 4)

1 Elite
2 Storm Riders
3 Cen Cal Alliance
4 Kerrville Beatdown
5 Aruba Madness
6 Revolution
7 Tulsa Saints
8 MEXICO

Division 4 RaceTo-2 (Sat-Sun)
12 teams advance from Division 4 RaceTo-2 (Top 3 per bracket)

1 OHARE NIGHTMARE
8 O.D.K
9 Proedge Army 2
16 Houston Legends II
17 Broncos
2 N.O. Bounty
7 Texas Made Players
10 Trouble N Paradise
15 Houston Zone 187
18 Dirt Monkeys
3 GREED
6 Pekin Prestige
11 Atlanta Fire
14 Boomslangers
19 H-Town Notorious FSU Crew
22 Zocial Outcasts Black
4 Midwest Arson
5 Chi-Town Fury
12 North Texas Shockwave Black
13 North Texas Shockwave Red
20 Social Outcasts
21 Toy Soldierz FYF
Website contents and layout Copyright 2003-2017 by APPA